Liepājas Raiņa 6. vidusskolas skolēni vasaras nometnē Patrā

No š.g. 3. – 13. jūlijam pieciem Liepājas Raiņa 6. vidusskolas skolēniem (Markusam Štrodakam, Elizabetei Balodei, Ilzei Baumgardei, Naurim Seleņam un Signei Frišmanei), skolotāju (Lāsmas Gustovskas un Līgas Šeidleres-Šustes) pavadībā bija brīnišķīga iespēja piedalīties desmit dienu vasaras nometnē Grieķijas pilsētā Patrā.

Nometne tika rīkota Erasmus+ starpvalstu projekta “STEMap” ietvaros un tajā kopā ar mūsu valsts skolēniem piedalījās arī skolēni no Itālijas, Igaunijas, Polijas un Grieķijas.

Nometnes galvenais mērķis bija pilnveidot skolēnu zināšanas vienkāršo mehānismu darbības izpratnē, akcentējot to fizikālo un matemātisko nozīmi.

Pirmajās nometnes dienās skolēni, Patras Zinātņu centrā, grupās strādāja pie kāda no matemātiskā mehānisma izveides pamatprincipu izpratnes un tā darbības korektuma pierādīšanas, kur rezultātā savu veikumu tie prezentēja arī pārējiem.

Nometnes turpinājumā sekoja darbs pie fizikas eksperimentu izpildes un izpratnes, eksperimenta norise skolēniem bija jāspēj izskaidrot arī cietiem, iemūžinot stāstījumu video, kas nākotnē būs apskatāms projekta mācību platformā.

Pēdējā darba dienā skolēni, Patras Universitātē, varēja pilnveidot savas programmēšanas prasmes, izmantojot Arduino kontrolierus un gaismas sensorus.

Kopumā skolēni visas nometnes garumā lieliski varēja pilnveidot arī angļu valodas prasmes, jo visa komunikācija notika tikai šajā valodā, kā arī dalībniekiem bija vienreizēja iespēja iepazīt Grieķu kultūru un vēsturi, jo bez mācību darba, nometnes organizatori, bija parūpējušies, lai būtu iespējams apskatīt tādas senās vietas, kā Epidauras amfiteātris, Olimpija, un, protams, Atēnu Akropole, neizpalika vairāki arhioloģijas muzeji, netika aizmirsts arī par veldzējošu atpūtu pludmalē.

Paldies projekta īstenotājiem un nometnes organizatoriem kā arī skolas vadībai par pieredzes bagāto iespēju!

L. Šeidlere-Šuste

Comments:0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *